Eric Schneiderman opuszcza biuro pośród zarzutów dotyczących dochodzenia w sprawie nadużyć

Eric Schneiderman opuszcza biuro pośród zarzutów dotyczących dochodzenia w sprawie nadużyć

NOWY JORK – prokurator generalny Nowego Jorku, Eric Schneiderman, we wtorek zakończył prawie 10 lat jako najwyższy organ ścigania w państwie, którego śledztwo miało miejsce po tym, jak cztery kobiety twierdziły, że fizycznie go zaatakował.
W dochodzeniu zdecydowanie zaskakuje Schneidermana, wysokiego rangą demokratę, który był publicznym obrońcą kobiet, ale został oskarżony o wielokrotne bicie i dławienie czterech kobiet. Schneiderman zaprzeczył zarzutom, ale trzy godziny po ich opublikowaniu w nowojorskim artykule w poniedziałek wieczorem, powiedział, że odejdzie z urzędu następnego dnia.
Gubernator stanu Nowy Jork Andrew M. Cuomo (D) wyreżyserował Madeline Singas, prokuratora okręgowego w Nassau, by służył jako specjalna prokuratura badająca oskarżenia przeciwko Schneidermanowi.
W liście do pełnomocnika generalnego, Cuomo powiedział, że kieruje Singasem, aby zbadał zarzuty zawarte w nowojorskiej historii, a także czy któryś z członków personelu lub zasobów biurowych Schneidermana „mógł zostać wykorzystany do ułatwienia domniemanego nadużycia więzi”.
„Odważne kobiety, które zdecydowały się wystąpić, zasługują na szybką i definitywną sprawiedliwość w tej sprawie” napisał Cuomo.
[Prokurator okręgowy Manhattan w celu zbadania zarzutów o nadużycia wobec Erica Schneidermana]
Burmistrz Nowego Jorku Bill De Blasio (D) powiedział, że był szczęśliwy, że Schneiderman szybko zrezygnował i ma nadzieję, że inni, którzy uważają, że są ofiarami Schneidermana, wystąpią i skontaktują się z policją. „Bądźcie pewni, że będziecie wierzyć i że informacje będą ważne dla ochrony innych” – powiedział.

Dwie kobiety, Michelle Manning Barish i Tanya Selvaratnam, powiedziały nowojorczykowi, że Schneiderman dusił ich i klepnął, prowadząc ich do leczenia. Trzecia kobieta, która nie została zidentyfikowana, złożyła podobne oskarżenia o przemoc fizyczną. Czwarta – która nie została zidentyfikowana, ale została opisana jako prawniczka, która zajmowała wysokie stanowiska w sferach prawnych Nowego Jorku – powiedziała magazynowi, że kiedy odrzuciła jeden z postępów Schneidermana, „uderzył ją w twarz z taką siłą, że opuściła ją znak, który pozostał następnego dnia. ”
Wszystkie cztery kobiety stwierdziły, że przemoc fizyczna nie jest zgodna.
Schneiderman zaprzeczył zarzutom. „W zaciszu intymnych związków zaangażowałem się w odgrywanie ról i inną dobrowolną aktywność seksualną. Nie atakowałem nikogo. Nigdy nie angażowałem się w seks nonsensowny, który jest linią, której nie chciałbym przekroczyć. ”
Zarzuty były oszałamiające, biorąc pod uwagę zapis Schneidermana o propagowaniu kobiet, w tym o wszczęcie postępowania przeciwko producentowi filmowemu Harveyowi Weinsteinowi, oskarżonemu o powtarzające się ataki i ataki na kobiety.
Manning Barish, aktywistka i pisarka, odpowiedziała na Twitterze na wiadomość od aktorki Rose McGowan, która oskarżyła Weinsteina o gwałt: „Ponieważ wy, moja siostro, @rosemcgowan, z powodu waszej odwagi mówienia prawdy, by mocować i stawiać czoła swojemu sprawcy, dałeś tylu kobietom siłę do korzystania z własnego głosu. Odwaga jest zaraźliwa; ale prawda jest nie do powstrzymania. ”
63-letni Schneiderman po raz pierwszy został wybrany na prokuratora generalnego w 2010 r. I miał łatwo wygrać trzecią kadencję w listopadzie, bez Demokratycznego głównego pretendenta. Powszechnie sądzono, że przygotowuje on przyszły bieg dla gubernatora.
„Przyszłość tego faceta była nieograniczona” – powiedział Douglas Muzzio, profesor nauk politycznych w Baruch College. Teraz „będzie znany z hipokryzji swojego prywatnego życia w porównaniu do jego życia publicznego. To staje się historią bardziej niż jego materialne osiągnięcia. ”
Schneiderman był również zdecydowanym wrogiem prezydenta Trumpa, składając ponad 100 pozwów kwestionujących administrację w sprawie imigracji, norm środowiskowych i podatków. W zeszłym miesiącu próbował rozszerzyć swoje uprawnienia, by ścigać ludzi, którzy otrzymali wybory prezydenckie.

Wysiłki te najprawdopodobniej zostaną spowolnione, o ile nie utrudnione w znacznym stopniu, ponieważ Nowy Jork próbuje znaleźć stałego zastępcę Schneidermana, powiedział Muzzio.
„Prowadzi się różnego rodzaju dramaty polityczne”, powiedział, a co się tyczy procesów sądowych, które Schneiderman prowadził przeciwko administracji Trumpa, mogą stracić krok. „W rzeczywistości może to być krok wstecz w kwestii problemów, o które walczył”, powiedział Muzzio. „To porażka, przynajmniej tymczasowo.”
New York Solicitor General Barbara Underwood została mianowana generalnym prokuratorem generalnym; ona była profesorka Yale Law School School, która kiedyś pracowała jako urzędniczka sądowa w Sądzie Sądu Najwyższego Thurgood Marshall. Senat i Zgromadzenie stanowe wybierze stałego następcę w drodze wspólnego głosowania.
„Nasze biuro nigdy nie było silniejsze, a ten niezwykle utalentowany, oddany i niestrudzony zespół urzędników publicznych zapewni, że nasza praca będzie trwała nieprzerwanie,” powiedział Underwood w oświadczeniu.
Ale gdy demokraci stanowi skulili się podczas wtorkowych posiedzeń, nie pojawił się żaden jasny termin.
Zanim Cuomo wezwał specjalnego prokuratora, biura prokuratorów okręgowych na Manhattanie i Long Island powiedziały, że zbadają zarzuty, podkreślając zmianę kierunku morskiego w obliczu Schneidermana.

Zaledwie dwa miesiące wcześniej Cuomo zlecił Schneidermanowi zbadanie, w jaki sposób prokurator okręgowy z Manhattan Cyrus R. Vance Jr. przeprowadził oskarżenie o napaść seksualną przeciwko Weinsteinowi. Cuomo wyraził wtorki o biurze Vance’a prowadzącym dochodzenie w sprawie Schneidermana, mówiąc, że wcześniejsza sonda może stworzyć „problem percepcji” i że nie chce żadnych pytań o bezstronność w tej sprawie.
W swoim późniejszym liście, w którym mianowała Singasa na stanowisko specjalnego prokuratora, Cuomo powiedziała, że ​​zastąpi Vance’a w tej sprawie, pisząc, że „pojawia się co najmniej pojawienie się konfliktu interesów”, jeśli jego biuro pozostaje zaangażowane.

Dodaj komentarz