Siemens podnosi perspektywę jako jednostka programowa zwiększa zyski

Siemens podnosi perspektywę jako jednostka programowa zwiększa zyski

W środę Siemens podniósł prognozę na cały rok, po pierwszych półfinałach, które przekroczyły prognozy analityków dzięki silnemu wzrostowi zysków w grupie oprogramowania, która zrekompensowała dalszy spadek mocy opartej na paliwie kopalnym.
Największy konglomerat w Europie powiedział, że w drugim kwartale przychody wyniosły 20,1 mld EUR, czyli tyle co przed rokiem i były zgodne z prognozami. Zysk netto w kwartale wzrósł do 2,0 mld €, o 39% więcej niż przed rokiem i wobec prognoz na spadek. Siemens powiedział, że kwota obejmuje 700 milionów euro zysku z „centralnie zarządzanych działań portfelowych”.
Grupa podniosła swoje prognozy dotyczące podstawowego zysku na akcję z dochodu netto do przedziału od 7,70 do 8,00 EUR w porównaniu z wcześniejszym przedziałem od 7,20 do 7,70 EUR.
Oczekuje się, że cały rok przychodów będzie „umiarkowany”, a marża zysku w podstawowych przedsiębiorstwach przemysłowych powinna wynosić od 11,0% do 12,0%.

„Większość naszych firm, głównie nasza oferta cyfrowa, wykazała się imponującą wydajnością i operacyjnie ponad zrównoważonymi strukturalnymi wyzwaniami związanymi z wytwarzaniem energii z paliw kopalnych” – powiedział Joe Kaeser. „Podnosząc nasze wytyczne, demonstrujemy nasze zaangażowanie w zdolność firmy do opanowania zmian strukturalnych i kształtowania branży cyfrowej.”
Jednostka energetyczna i gazowa cierpi na nadwyżkę zdolności produkcyjnych, ponieważ globalne zapotrzebowanie na energię przesuwa się z paliw kopalnych i przenosi się na odnawialne źródła energii. Siemens, który we wtorek zawarł umowę o pracę, aby zrestrukturyzować jednostkę i zaoszczędzić setki milionów euro, powiedział, że zysk z tego tytułu spadł o 74 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym do 114 milionów euro.
Spadek ten szkodzi zarobkom szerszej grupy przedsiębiorstw przemysłowych Siemensa, które odnotowały spadek zysków z 2,5 mld euro rok wcześniej do 2,3 mld euro „, co zostało powstrzymane przez gwałtowny spadek zysków i rentowności w sektorze energii i gazu” – powiedział Siemens. Dodał, że „siły rynkowe spowodowały spadek zysku o 325 mln € rok do roku w niespokojnym podziale.
Analitycy oczekiwali, że spadek będzie gorszy, a prognozy zysków dla przemysłu wyniosą 2,1 mld €.
Firma twierdzi, że problemy z zasilaniem i gazem zostały zrekompensowane wzrostem w Digital Factory – jej wysoko marżowej, opartej na technologii, jednostce usługowej do integracji sprzętu i oprogramowania.
Dział oprogramowania „gwałtownie zwiększył zysk dzięki swoim przedsiębiorstwom zajmującym się oprogramowaniem do zarządzania cyklem życia i krótkim cyklem życia produktu”, powiedział Siemens, zauważając, że przychody wzrosły o jedną piątą, a zyski wzrosły o 40 procent do 682 milionów euro.
Poza problemami z podziałem mocy i gazu, Siemens powiedział, że walka o spadki walutowe spadła o siedem punktów procentowych i sześć punktów procentowych z rozwoju przychodów.

Dodaj komentarz